SIKÇA SORULAN SORULAR

Kaç çeşit Cambridge English Language Assessment sınavı var?

Cambridge English Language Assessment her düzeydeki İngilizce öğrenene uygun seviye ve branşta sınav sunabilmektedir. (Örneğin, çocuklar için ingilizce YLE, İş İngilizcesi, Genel İngilizce ve İngilizce öğretmenlerine dünyaca geçerli mesleki sertifikalar.)

Sınavlara girebilmek için herhangi bir kursa gitmek zorunda mıyım?

Hayır. Her ne kadar adayların çoğu sınava katılmadan hazırlık kurslarına gidiyorsa da bu bir ön koşul değildir. Bireysel olarak sınava kaydolma konusunda bilgi edinebilmek için bizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sınavın bir bölümünü elimde olmayan nedenlerden dolayı kaçırırsam ne olur?

Bu durumda vakit geçirmeden merkezlerde sorumlu bölge sorumlusuna başvurun. Konuşma testini kaçırırsanız bir başka zaman girmeniz mümkündür.

Sınava giremezsem paramı geri alabilir miyim?

Sınava sağlık sorunlarından dolayı girmeme durumundaysanız sınav merkezine başvurup ücreti geri alabilirsiniz.

Fiziksel engelli isem ya da öğrenme güçlüğü sorunlarım varsa Cambridge English Language Assessment sınavlarına girebilir miyim?

Evet özel durumları olan adaylar için Cambridge English Language Assessment özel sınav koşullarını sağlamıştır. Sınav merkezine Cambridge English Language Assessment özel durumlar ünitesini uygulaması için başvurunuz. Cambridge English Language Assessment Özel Durumlar Ünitesi için daha ayrıntılı bilgi için bizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sınav puanımın ya da sertifikamın geçerlilik süresi ne kadardır?

IELTS dışında herhangi bir Cambridge English Language Assessment sınavından aldığınız sertifika ömürboyu geçerliliğe sahiptir. Ancak insanlar kolayca unutkanlaşabilir ve dil becerileri kullanılmazsa paslanabilir. İşverenler ya da kurumlar epeyce önceden alınmış bir sertifikayı değerlendirirken bu süre içinde dili kullanma koşullarınızı da göz önüne alarak sertifikanızı değerlendirme konusunda olumlu ya da olumsuz bir karar vermek durumunda olabilirler. Bu durumda tekrar sınav olmanızı talep edebilirler. IELTS için geçerlilik süresi 2 yıldır.

Cambridge English Language Assessment sınavına girdim. Sonucu ne zaman açıklanır?

Sonuçlar sınav merkezlerine sınav tarihinden Altı (6) hafta sonra ulaştırılmaktadır. Sınav merkezleri de adaylara bildirmektedir.

Evrim SOL

  • Demo ders.
  • Cambridge yetkili sınav merkezi.
  • Almanca sınav merkezi..
  • Başarılı olan öğrencilerimizi ücretsiz yurt dışına gönderiyoruz.

Bağlantılar